Wednesday, October 14, 2009

Awakening about squaters cultural centers


To download or embed this show You can go to:
http://www.archive.org/details/TodaysAwakeningForSquattingAndVegetarianism

 


.Polish below
Today issue that's like usual agenda, then...

Today's Awakening will celebrate international day of vegetarianism, so we will answer:

1. How to cut green hause gases in more efficient way than even stoping using the car ?
2. How to feed many hungry children every day ?
3. How to maintain Your health ?
4. How develop yourself spiritualy ?
5. How to imrove your selfestime and how to clear your conscience ?
6. How to stop being hypocrit ?
7. How to not to be a part of  cruelty and murders on animals ?
The answer is simple: Become vegetarian.
More wider answers we will present in the show.
Because dicussion in government about baning of squating the second main subject would be showing the good sides of squating movement.
We will talk also about climate justice and would mobilize for participating in COP 15- climate conference in december in Copenhagen.
Beside of that Pipi would continue some good advices from"Do It Yourself"(A handbook for changing our world). As always, we would read some ecologic advices from book"Make A Difference"...In the background like usual some fresh in our collection international/political songs(mainly punk)

radio awakening every tue from 16.00~19.30 in radio patapoe 88.3 fm (links below)

Awakening its a program in radio patapoe.It's talkactive. It means we talk for more than three ha.Mainly about politics,squatting,activism,ecology,tolerance,human and animal rights,punk,spirituality,freedom,love,cultural live in Amsterdam.First we start witch agenda for squatting scene in Amsterdam( not only),then we have some main subject,sometimes guests.The last ha we do as polish part in this language.The music what we are playing that mainly punk,but this is just as background(package) and in the breaks when we are preparing our self,equipment,material,etc.Patapoe is a pirate, underground,squatters radio. We playing our program every tuesday from 4pm till ~ 7.30pm. In Amsterdam You can listen us in the ether 88.3 FM and everywhere else on http://www.freeteam.nl/patapoe
If You would like to listen some from our old programs and read description for them go to:
http://ourmediaindymedia.blogspot.com/search/label/Awakening%20program
if You would like listen,download or embed some of our old issues go to:
http://www.archive.org/search.php?query=Awakening7
to dawnload the last show mainly about ecology and solutions for climate change You can go
http://www.archive.org/details/EcoAwakening7
to download program (about DIY culture and tips)from go to:
http://www.archive.org/details/GriksAwakeningdiy
Invitation to our program Awakening in radio patapoe 88.3fm
To all positive organizations &
To whom it may concern,
If you would like to come to on our show called awakening to talk about, ecology, squatting, local politics, food, animal rights you are more than welcome.
Ps: There are also possibilities to make interviews through phone or skype
Pass this information further. Let the media to be free.

Polonia Aktywna i Awakening 7 obchodzą dzień wegetarianizmu

English above

Na początku info o tym co będzie się dziać w najbliższym czasie a potem...

W dzisiejszym Awakeningu z okazji międzynarodowego dnia wegetarianizmu głównym tematem będzie jego promocja. Odpowiemy więc na pytania:

1  Jak zmniejszyć efekt cieplarniany bardziej skutecznie niż nawet zaprzestanie używania samochodów. 

2. W jaki sposób dzięki diecie możemy nakarmiać głodnych w trzecim świecie każdego dnia.

3. Jak zadbać o swe zdrowie?

4. W jaki sposób rozwinąć się duchowo ?

5. Jak poprawić swe samopoczucie oraz wyczyścić swe sumienie ?

6. Jak zaprzestać być hipokrytą ?

7. I wreszcie jak nie brać udziału w cierpieniu i morderstwach zwierząt ?

Odpowiedź na powyższe pytania jest prosta: Zostań wegetarianinem ( a przynajmniej ogranicz spożycie mięsa).  Po bardziej rozwinięte odpowiedzi na powyższe pytania zapraszamy oczywiście do naszej audycji.

Jako, że w tych dniach rząd holenderski ma obradować nad zakazem zajmowania pustostanów naszym drugim głównym tematem będą pozytywne strony ruchu skłoterskiego. Po za tym wspomnimy też na temat klimatycznej sprawiedliwości oraz mobilizacji pod tym kątem na antyszczyt klimatyczny COP 15 w grudniu w Kopenhadze. Ponadto w programie Pipi z podręcznika DIY poczyta nam parę praktycznych rad.

Po za tym kilka cotygodniowych,  przydatnych rad jak żyć bardziej ekologicznie z książki "Make a Diferrence" (Zrób różnicę) Oczywiście jak zwykle będziemy starali się wcisnąć jakieś inne pozytywne wiadomości.

W "Polonii Aktywnej" będziemy kontynuowali powyższe tematy tym razem w języku polskim. Po za tym jak zwykle selekcja ważnych i pozytywnych wiadomości głównie z www.positi.blogspot.com, cia.bzzz.net oraz pl.indymedia.org ,a na zakończenie kontynuacja książki "anarchia w obrazkach" o historii ruchu.

Jeśli chcesz przedstawić nam to co robisz(organizację,swój skłot, działalność, w którą się angażujesz, wszystko inne co Ci leży na sercu itp. )skontaktuj się, przyślij nam materiał(najlepiej audio)lub jeszcze lepiej umów się na skypa lub zadzwoń do studia. Do usłyszenia

Radio patapoe jest zarówno internetowe jak i w eterze. Normalne fale mają zasięg lokalny, a przez internet można nas słuchać na całym świecie. Jesteśmy radiem pirackim. Słuchają je głównie skłotersi, studenci, lecz także starsi ludzie , po których raczej bym się nie spodziewał. Ogólnie staramy się by było jak najbardziej zróżnicowane.

Z jedynych ograniczeń jakie mogę zauważyć to, to że nie puszczamy żadnej komercyjnej papki. Staramy się tworzyć alternatywę, a nie powielać stacje nastawione na zysk. Dlatego nie ma u nas żadnych reklam. Głównie przeważa muzyka eksperymentalna i elektroniczna, dużo jest reggae, dub, techno i punk. Po za tym audycje jakie miałyby małe szanse zaistnieć w komercyjnym radiu. Ja z Pipi w każdy wtorek od około 16.00 do 19.30 gramy program "awakening" (patrz plakat po prawej stronie , pod linkami na stronach) w skład, którego wchodzi też "Polonia Aktywna"(od~18.30 do 19.30). Gadamy non stop przez ponad trzy godziny o ważnych dla nas sprawach : skłoterskich , politycznych, wolnościowych, ekologicznych, duchowych, prawach ludzi , prawach zwierząt itp. Czasem zapraszamy gości z różnych społecznych organizacji, by udzielili nam wywiadu o tym co robią. W tle przeważnie leci jakiś anarcho punk z inteligentnym przekazem w innym języku niż rozmawiamy, by słowa się nie mieszały. Posłuchaj sam...

http://www.freeteam.nl/patapoe

lub jeśli mieszkasz w Amsterdamie 88.3 FM

stare programy dostępne też na
http://www.positi.blogspot.com

lub
http://www.ourmediaindymedia.blogspot.com

Zapraszamy też każdego kto ma coś do powiedzenia do naszego programu. Zarówno do angielsko holenderskiej części jak i polskiej. Skype rozwiązuje problem dużych odległości i rachunków za telefon.Wystarczy się umówić...

Jeśli chciał(a)byś usłyszeć więcej innych programów(ta opcja ma opisy po polsku) wejdź na :
http://positi.blogspot.com/search/label/radio%20awakening
Jeszcze więcej ?
http://www.archive.org/search.php?query=Awakening7
Przekaż tą informację dalej jak możesz !!! Wyzwól media

No comments: